Zahradní slavnost na Bělidle

To byl ale tanec! Na konci června se náš vnitroblok na Bělidle proměnil v místo plné radosti, hudby, tance i chutí. Se školním rokem jsme se rozloučili v plné parádě a s pestrou škálou aktivit pro každého.

  • Dobrovolník Láďa Něrgeš rozezněl naši zahradu kytarou a pozval všechny ke společnému zpěvu. Celé odpoledne probíhal také ukrajinský kulinářský workshop, při kterém seniorky z Organizace pro pomoc uprchlíkům připravovaly před očima ostatních pravý ukrajinský boršč. A jaký byl výsledek? Nejen skvělá polévka a briošky, ale i nově navázaná přátelství.
  • Workshop techniky tečkování vedla oblíbená lektorka Natálka Appleman, která nás naučila, jak pomocí malých teček vytvářet obrazy a ještě si u toho vyčistit hlavu. Druhý workshop, vedený dobrovolnicí Lídou Šmejkalovou, byl zaměřený na klasickou malbu. Obě aktivity přitáhly spoustu výtvarných nadšenců, kteří si domů odnesli nejen svoje parádní díla, ale i zážitky z tvoření.
  • A pak se tancovalo! Vystoupení country taneční skupiny nebylo jen ke koukání, ale jednoduché taneční kroky si mohl vyzkoušet každý. A že byl zájem opravdu veliký, plánujeme zařadit country tance i do našeho podzimního programu.
  • Zahradní slavnost na Bělidle jsme pak zakončili oblíbeným táborákem a vůní pečených buřtů. Děkujeme, že jste přišli a vytvořili tak pěknou atmosféru. A pokud jste se nestihli zastavit, nevěšte hlavu! Už teď pro vás připravujeme spoustu dalších aktivit v novém školním roce.

Děkujeme, že jste s námi. Společně tvoříme Elpidu a měníme pohled na stáří.