Plovárna

Plovárna je komunitní prostor, klubovna a samoobslužná kavárna v jednom. Plovárna je součástí Přístavu 7 od června 2020 se záměrem poskytnout klientům svobodný prostor, ve kterém mají možnost realizovat své vlastní nápady a aktivity. V prostoru se pořádá řada setkání mezi aktivními klienty a mentorkou Plovárny Naďou Buchtovou nad plány, nápady a budoucími aktivitami. Při neformálních poradách se společně vaří, předávají se recepty a vymýšlejí nové formáty v režii seniorů.

Za dobu fungování Plovárny se z několika klientů také stali lektoři. Začali vést kurzy deskových her, umění diskutovat, připravili řadu přednášek z cest, zorganizovali výlety, vycházky nebo vedli kurzy cvičení či klub šipek nebo mariáše. Aktivity „senioři sobě“ nám dávají smysl, chceme je podporovat, rozšiřovat a společně tak pracovat na tvorbě jedinečného programu pro každého, kdo se má chuť připojit.

VÝBĚR Z PROGRAMU → Plovárna žije hudbou → S parťákem na výlet → Vaříme si na Plovárně → Společná snídaně s příběhem → Klub hráčů i nehráčů šipek → Klub hráčů mariáše → Sejdeme se na Plovárně → Ke stolu! A tavola!