Lektørem | Dánský model

Vyzkoušejte si roli lektora, přednášejícího nebo organizátora aktivit a přispějte do programu Centra Elpida. Každý umí nebo zná něco, co může předat druhým. A platí to i naopak, každý se může od všech ostatních učit a čerpat novou inspiraci. Dánský model vytváří podmínky pro předávání a sdílení životních, profesních nebo zájmových zkušeností v přívětivém prostředí Elpidy. Staňte se součástí klubu přátel dánského modelu a získejte nejen nové přátele, ale i příležitost dále se rozvíjet. Vybrané zájemce proškolíme v lektorských dovednostech.

Jak to funguje?

Od nápadu po realizaci vaší akce je Vám k dispozici koordinátorka, od které dostanete organizační i metodickou podporu. Po úvodním setkání začnete akci společně plánovat, pomůže Vám s výběrem tématu i přípravou setkání. Vaši akci zařadí do našeho programu. Nakonec od ní dostanete podpůrnou zpětnou vazbu.

Jak se můžu zapojit?

Ozvěte se nám na danskymodel@elpida.cz nebo ještě lépe, napište rovnou koordinátorkám za jednotlivé pobočky (Bělidlo: Zuzana Rieger Kutina - zuzana.rieger@elpida.cz, Přístav7: Maja Janeček - maja.janecek@elpida.cz). Koordinátorka si s Vámi domluví nezávaznou úvodní schůzku, kde se s projektem seznámíte do větší hloubky, a proberete možnosti Vašeho případného zapojení. Více info o tom, jak to celé probíhá, si můžete přečíst zde. (odkaz na Manuál).

Jako účastník dánského modelu…

V Elpidě probíhá více dobrovolnických projektů zároveň a jako účastník “dánského modelu” se stanete členem této širší komunity dobrovolníků. To také znamená, že jste pravidelně informováni o novinkách v této oblasti a jste zváni na společná setkání, exkurze nebo školení, kde můžete poznat mnoho dalších zajímavých lidí.

Chcete mít přehled o tom, co se v projektu Dánský model právě děje? Přihlaste se k odběru newsletteru “Novinky klubu přátel Dánského modelu”.

Projekt je podpořen z programu Erasmus+ v rámci fondů EU a jeho pilotáž byla v letech 2022–2024 podpořena Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund.

Metodika Dánského modelu pro instituce ke stažení zde [PDF].