Botanicula I

Botanicula I

Botanicula je otevřená komunitní zahrada, která poskytuje prostor pro pěstování květin, bylinek a hlavně dobrých mezilidských vztahů. Setkávají se tu nejen senioři, ale šanci posedět ve stínu břízek nebo posvačit s výhledem na rozkvétající záhony má každý, kdo jde právě kolem.

Učebna na vzduchu

Botaniculu I. tvoří 11 vyvýšených záhonů, umístěných v klidném zákoutí u Vltavy, jen pár metrů od naší pobočky Přístav 7 (Jankovcova 8b). Uprostřed zahrady je prostor pro posezení u dřevěného stolu, nechybí ani velký kompostér, do kterého přispívají i sousedé z okolí. Když se oteplí, využíváme zdejší zázemí jako oblíbenou učebnu, kde si během výuky můžete slunit. Probíhají tu přednášky, komunitní setkání nebo výtvarné dílny.

Senioři zahradničí uprostřed Prahy

V Botanicule se pravidelně schází Klub milovníků zahrady, jeho členové dokazují, že i v Praze můžete úspěšně zahradničit. Senioři si sdílejí pěstitelské úspěchy i neúspěchy, předávají si inspiraci, rady a hlavně se společně a s potěšením starají o místní záhony. Čerstvě natrhané květiny ve váze pak dělají radost i dalším návštěvníkům Přístavu 7.

Přijďte se seznámit na pétanque

V zahradě probíhá také čilý společenský ruch. Pořádáme tu slavnosti, pikniky nebo nenadálá dostaveníčka. Součástí zahradní oázy je i hřiště na pétanque, kde si senioři pravidelně užívají pohyb na čerstvém vzduchu a spoustu legrace. Složení týmů se průběžně střídá, noví hráči jsou vítáni. Každý tak může využít tento ideální způsob pro snadné seznámení. Hřiště ale v mezičase využívají i malí vyznavači kuliček či týmy hráčů kroketu z okolí.

Máte-li také chuť zapojit se do péče o místní záhony, zahrát si pétanque, seznámit se s ostatními nebo přispět k dění v naší komunitní zahradě, ozvěte se nám na tel. 222264846 nebo pristav7@elpida.cz. Rádi Vás uvidíme. 

💚 Komunitní zahrada Botanicula I vznikla a je provozována za podpory Nadačního fondu Agora 7. Děkujeme!